BlogBalkon inspiracje

Aranżacja balkonu – inspiracje

Duża część mieszkańców bloków często spotyka się z problemem, jakim jest aranżacja balkonu. Najbardziej sprawdzonym i zarazem najlepszym sposobem na to jest użycie kwiatów. Mamy mnóstwo możliwości – najlepszą opcją są żywe rośliny. Jest to także najbezpieczniejsza podstawa do zaaranżowania wystroju, ponieważ nawet bez wykwintnego poczucia estetyki, efekt powinien być zadowalający. Rośliny wykorzystać można na wiele sposobów – a walory wizualne można wzbogacić, wybierając odpowiednią donicę. Ciekawe będzie też umieszczenie jakiegoś elementu, który będzie w przyszłości stanowił przestrzeń do rozwoju roślin. Musi on być oczywiście nieinwazyjny, aby nie ograniczyć przestrzeni na balkonie. Połączenie drewnianej kratki, umożliwiającej porost pnączy, które umieścimy w podłużnej donicy, da niesamowity efekt!

Jak urządzić balkon?

Urządzając balkon należy to zrobić estetycznie i praktycznie. Świetny pomysł na balkon w bloku będą stanowić różnego rodzaju rośliny doniczkowe. Stanowią one idealne uzupełnienie balkonu, nie dając przy tym wrażenia ciasnoty. Ich ilość możemy dostosować do przestrzeni, jaką dysponujemy, zachowując dzięki temu przestronność. Takie rozwiązanie będzie świetnym wyborem dla osób, zastanawiających się, jak urządzić mały balkon. Wynika to z tego, że rośliny doniczkowe są niezwykle uniwersalne i pozytywnie wpływają na postrzeganie przestrzeni. Świetny efekt da zastosowanie jednej lub dwóch dużych donic z kwiatami – o ile mamy wystarczająco miejsca. Zyskamy dzięki temu malowniczy, niemalże bajkowy efekt. Mamy wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o kolor i rozmiar samych kwiatów. Przy wyborze skupmy się na pożądanym przez nas efekcie.

Aranżacja balkonu w bloku jest jak układanie puzzli.

Trzeba podczas tego procesu łączyć ze sobą wiele elementów, tak aby tworzyły spójny obraz. Nie oznacza to wcale, że nie możemy wykazać się kreatywnością. Jeśli chodzi o balkon inspiracje wszelkiego rodzaju możemy znaleźć dosłownie wszędzie. Ponadczasowym rozwiązaniem są donice – które oferują naprawdę szeroki wybór pod kątem stylistyki. Doskonale zdają egzamin minimalistyczne, czarne donice, bazujące na kształtach geometrycznych – prostopadłościanach i walcach. Najlepiej wybrać takie, które są wykonane z lekkiego materiału, aby zbytnio nie obciążyć płyty balkonu. Sprawdzają się tutaj świetnie włókno szklane, i aluminium. Ponieważ każdy materiał posiada inne właściwości estetyczne, dopasujmy go przede wszystkim do wystroju balkonu.

Balkon – aranżacja wcale nie jest trudna.

Proces ten tylko pozornie jest złożony. Szukając inspiracji, powinniśmy kierować się dwoma wyznacznikami. Należą do nich: własne wyobrażenie tego, jak urządzić balkon oraz styl i charakter budynku, przy którym się on znajduje. Możemy być pewni, że intuicja przeprowadzi nas przez ten proces bezbłędnie. Jeśli jednak targają nas wątpliwości, zawsze możemy obejrzeć kilka przykładowych realizacji. Wybierzmy to, które wydaje nam się najbardziej odpowiednie i dobierzmy gatunki kwiatów. Im bardziej barwne i zróżnicowane będą, tym lepiej. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością różnych gatunków roślin – unikniemy w ten sposób efektu przytłoczenia. Wybierzmy jeden kwiat, który będzie grał na balkonie pierwsze skrzypce i wzbogaćmy go dwoma mniejszymi. Takie połączenie w zupełności wystarczy. Jeśli jest to możliwe dobierzmy do tego odpowiedni kolor balustrady balkonowej – uniwersalnym rozwiązaniem będzie czerń. Warto jednak rozważyć też bardziej niecodzienne barwy, jak granat czy butelkowa zieleń. Starajmy się, aby kolorystyka kwiatów i balkonu różniły się od siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz