DONICE DO OGRODU - OGRODOWE

Ogrodowe aranżacje – daj się zainspirować! Każdy ogród, czy to duży, czy też mniejszy, można gustownie zagospodarować. Nie ważne, czy preferują Państwo wystrój tradycyjny, czy bardziej nowoczesny – w każdym stylu istotną rolę odgrywa roślinność. Z pomocą przychodzą donice do ogrodu.

Wszystkie donice

Najlepsze donice do ogrodu

W aranżacji ogrodu pomogą Państwu nasze donice ogrodowe. Szeroka oferta gwarantuje wybór produktów dopasowanych do każdego stylu, do każdej kolorystyki i do każdej powierzchni. Donice corten, aluminiowe i z włókna szklanego produkujemy również na indywidualne zamówienie, w wymiarach podanych przez Klienta.

Choć w ogrodach ciekawie prezentują się donice drewniane czy gazony, my przede wszystkim polecamy Państwu donice z ultra betonu, aluminiowe, z cortenu (tradycyjne oraz na kółkach) oraz z włókna szklanego. Zachęcamy także do spędzania kameralnych wieczorów przy iskrzącym się palenisku corten! Aby przechowywanie drewna nabrała atrakcyjności dajemy Państwu możliwość ułożenia go w solidnych skrzyniach na drewno wykonanych z cortenu.

Nasze donice ogrodowe sprawią, że nawet zwykły, niezagospodarowany kawałek przestrzeni zacznie zmieniać się nie do poznania i wkrótce stanie się dla Państwa wymarzonym miejscem wypoczynku. Donice do ogrodu to bardzo dobry sposób na cieszenie się zielenią nawet na gruntach niesprzyjających rozwojowi bujnej roślinności.

Donica ogrodowa aluminiowa

Produkt ten cechuje wysoka trwałość, bogactwo kolorów, rodzajów oraz wielkości. Długie donice aluminiowe pięknie prezentują się w otoczeniu małych roślin. Donice wykonane z aluminium są bardzo odporne na warunki klimatyczne. Ich wygląd sprawia, że nie potrzebują w swoim otoczeniu dodatków. Są bardzo lekkie a dzięki różnorodności kolorów możemy je odpowiednio dopasować do naszego wystroju. W donicach tych możemy posadzić wszystkie rodzaje roślin, ponieważ dzięki niej krzew lub kwiat nabierze szlachetnego wyglądu. Donica aluminiowa jest bardzo eleganckim dodatkiem do ogrodu.

Najpopularniejsze donice z aluminium do ogrodu

Aluminiowa donica ogrodowa
Donica alu do ogrodu
Donica ogrodowa z aluminium

Donica ogrodowa betonowa

Produkt ten jest niezwykle trwały i posiada charakterystyczny wygląd. Donice betonowe nie tylko są używane do ogrodów przydomowych, ale również do skwerów i w podwórkach osiedlowych. Beton sprawia, że donice wyglądają ekskluzywnie, świetnie współgrają z innymi elementami ogrodu, nie pozwalają na bardzo duży rozrost roślinności. Donice te wykonywane są z ultra betonu dekoracyjnego o wysokich parametrach odpornościowych. Beton sprawia, że donica nie przewróci się podczas silnego wiatru. Donice do ogrodu będą się świetnie komponowały z innymi elementami tarasu wykonanymi z betonu.

Najpopularniejsze donice z betonu do ogrodu

Betonowe donice do ogrodu
Donica ogrodowa z betonu
Donica beton do ogrodu

Donice cortenowskie do ogrodu

Produkowane ze stali donice cortenowskie cechuje długa trwałość (nawet kilkadziesiąt lat). Donice te nie wymagają impregnacji, nie poddają się na warunki klimatyczne i sprawią, że nasze podwórko będzie unikatową wizytówką. Ciepła barwa donicy pięknie komponuje się z zielenią, dzięki czemu otrzymamy unikalny wygląd. Stal cortenowska świetnie komponuje się w środowisku naturalnym dzięki naturalnemu podkreśleniu jej światłem słonecznym. Na przestrzeni lat corten zmienia swoją barwę z jasnej do ciemnej (do 40 lat).

Najpopularniejsze donice ze stali corten do ogrodu

Corten donice do ogrodu
Donica ogrodowa z cortenu
Donica corten do ogrodu

Donice ogrodowe - wspaniały dodatek do każdego ogrodu

Wyjątkowo piękną aranżację ogrodu możemy uzyskać dzięki sadzeniu krzewów oraz kwiatów w przepięknych donicach. Odpowiednio dobrane donice do ogrodu zapewnią nam nie niezapomniany klimat, ale również mogą stworzyć nam unikalny dodatek. Nowoczesne donice ogrodowe cieszą oko i wprawiają w zachwyt.

Istnieje wiele różnych rodzajów donic. Donice do ogrodu dostępne w naszej ofercie stworzone są z włókna szklanego, aluminium, betonu i cortenu. Dodatkowo donice plastikowe są wykonywane w wersjach. Klasycznej matowej lub w połysku z gładką powierzchnią malowaną proszkowo oraz w wersji Stone. W tej wersji na donice z włókna szklanego ręcznie nakładana jest mieszanka kwarcu i akrylu co daje wizualny efekt podobny do betonu lub kamienia.

Nowoczesne donice ogrodowe z włókna szklanego

Donice te wytwarzane są z włókna szklanego, są trwałe i funkcjonalne. Włókno szklane odporne jest na warunki atmosferyczne. Donice te są niezwykle estetyczne oraz stanowią świetne dopełnienie ogrodu. Można z nich stworzyć przepiękne kompozycje poprzez ustawienie kilku obok siebie. Donice są dostępne w wielu kolorach, które możemy dopasować do istniejącego krajobrazu. Najczęściej wykończone są w wersji matowej, która zwiększa estetykę donicy. Donice z włókna szklanego są bardzo lekkie, dzięki czemu możemy na bieżąco zmieniać kompozycję krajobrazu.

Jak wybrać doniczkę do ogrodu?

Aby dobrać odpowiednią donicę ogrodową musimy przede wszystkim zastanowić się, jak będzie się ona komponowała w ogrodzie/tarasie. Powinniśmy się kierować trwałością oraz wyglądem estetycznym otoczenia. Musimy również pamiętać o uniwersalności oraz odpowiedniej kolorystyce, dzięki któremu kupiona doniczka posłuży nam na długie lata.