Donice na taras i balkon

Ogród na balkonie czy tarasie? Tylko z World of Flowerpots! Oferta naszej firmy to pomysł dla tych z Państwa, którzy chcą zamienić zwykły, szary balkon czy taras w swój własny, malutki kawałek rajskiego ogrodu. Do tego celu oferujemy Państwu donice na balkon z włókna szklanego, aluminiowe i corten. Donice te oraz dodatkowo donice betonowe można stosować także na tarasach. Poza ich wytrzymałością oraz odpornością na działanie warunków atmosferycznych, wyróżnia je bogactwo kształtów oraz kolorów.

Wszystkie donice

Donica Alessio 1

Zapytaj dł. 500 mm x szer. 500 mm x wys. 500 mm

Donica aluminiowa Alessio 1 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 12 kg, a wymiary: długość: 50 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 50 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Alessio 2

Zapytaj dł. 600 mm x szer. 600 mm x wys. 600 mm

Donica aluminiowa Alessio 2 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 16 kg, a wymiary: długość: 60 cm, szerokość: 60 cm, wysokość: 60 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Alessio 5

Zapytaj dł. 1000 mm x szer. 1000 mm x wys. 800 mm

Donica aluminiowa Alessio 5 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 38 kg, a wymiary: długość: 100 cm, szerokość: 100 cm, wysokość: 80 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Alessio 6

Zapytaj dł. 1000 mm x szer. 1000 mm x wys. 1000 mm

Donica aluminiowa Alessio 6 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 45 kg, a wymiary: długość: 100 cm, szerokość: 100 cm, wysokość: 100 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Cristina

Zapytaj dł. 500 mm x szer. 500 mm x wys. 500 mm

Donica z betonu architektonicznego Model Cristina. Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym oraz czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 85 kg, a wymiary: długość: 50 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 50 cm.

Donica Edoardo 1

Zapytaj dł. 900 mm x szer. 300 mm x wys. 800 mm

Donica aluminiowa Edoardo 1 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 20 kg, a wymiary: długość: 90 cm, szerokość: 30 cm, wysokość: 80 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Edoardo 3

Zapytaj dł. 1500 mm x szer. 500 mm x wys. 600 mm

Donica aluminiowa Edoardo 3 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 29 kg, a wymiary: długość: 150 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 60 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Edoardo 4

Zapytaj dł. 2000 mm x szer. 500 mm x wys. 600 mm

Długa donica aluminiowa Edoardo 4 malowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 37kg, a wymiary : długość:200cm, szerokość:50cm, wysokość:60cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Edoardo 5

Zapytaj dł. 1500 mm x szer. 500 mm x wys. 800 mm

Donica aluminiowa Edoardo 5 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 50 kg, a wymiary : długość: 150 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 80 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Emilio 6

Zapytaj dł. 2300 mm x szer. 500 mm x wys. 400 mm

Donica plastikowa Emilio 6 z włókna szklanego oraz żywicy do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku. Donica jest wyposażona w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworów odpływowych), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 230 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 40 cm.

Donica La Piccola

Zapytaj wys. 480 mm x śr. 580 mm

Donica La Piccola z betonu (ultra betonu). Występuje w trzech podstawowych kolorach : białym, szarym oraz czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to 68 kg, a wymiary: średnica: 58 cm, Wysokość: 48 cm.

Donica Marco 10

Zapytaj dł. 1200 mm x szer. 1200 mm x wys. 800 mm

Donica plastikowa Marco 10 z włókna szklanego oraz żywicy do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku. Donica jest wyposażona w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworów odpływowych), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 120 cm, szerokość: 120 cm, wysokość: 80 cm.

Donica Rebecca

Zapytaj wys. 665 mm x śr. 660 mm

Donica Rebecca z ultra betonu. Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym oraz czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 87 kg, a wymiary: średnica: 66 cm, wysokość: 66,5 cm.

Donica Silvestro 2

Zapytaj wys. 800 mm x śr. 800 mm

Donica aluminiowa Silvestro 2 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 23 kg, a wymiary: średnica: 80 cm, wysokość: 80 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Silvestro 3

Zapytaj wys. 1000 mm x śr. 1000 mm

Donica aluminiowa Silvestro 3 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 31 kg, a wymiary: średnica: 100 cm, wysokość: 100 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Tiziano 2

Zapytaj wys. 800 mm x śr. 800 mm

Donica aluminiowa Tiziano 2 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 24 kg, a wymiary: średnica: 80 cm,  wysokość: 80 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Vaso 3

Zapytaj wys. 1000 mm x śr. 950 mm

Donica Vaso 3  z blachy cortenowej o grubości 2 mm. W dnie posiada otwory odpływowe, natomiast jej ścianki ocieplone są styropianem o grubości 2 cm. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: średnica: 95 cm,  wysokość: 100 cm.

Donica Vaso 7

Zapytaj wys. 950 mm x śr. 850 mm

Donica Vaso 7 z blachy cortenowej o grubości 2 mm. W dnie posiada otwór odpływowy, natomiast jej ścianki ocieplone są styropianem o grubości 2 cm. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: średnica: 85 cm,  wysokość: 95 cm.

Donica Vittorio 1

Zapytaj dł. 400 mm x szer. 400 mm x wys. 800 mm

Donica aluminiowa Vittorio 1 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to :13 kg, a wymiary : długość: 40 cm, wysokość: 40 cm, wysokość: 80 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Vittorio 2

Zapytaj dł. 400 mm x szer. 400 mm x wys. 1000 mm

Donica aluminiowa Vittorio 2 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to :16 kg, a wymiary : długość:40 cm, szerokość:40 cm, wysokość: 100 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Donica Vittorio 3

Zapytaj dł. 500 mm x szer. 500 mm x wys. 1000 mm

Donica aluminiowa Vittorio 3 produkowana jest we wszystkich kolorach palety RAL. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga to: 20 kg, a wymiary: długość: 50 cm, wysokość: 50 cm, wysokość: 100 cm. Zalecane stosowanie jako donica tarasowa.

Najlepsze donice balkonowe i tarasowe

Marzy się Państwu dzień spędzony wśród kwiatów, a nie mają Państwo ogrodu? Nic nie szkodzi! Nie trzeba też odwiedzać ogrodu botanicznego ani nawet pobliskiego parku… Można stworzyć ogród na własnym balkonie i tarasie!

Prym tutaj wiodą donice na taras i balkon. A jeśli nie znajdą Państwo w naszej ofercie tego, czego szukają… to wyprodukujemy na wymiar. Donice aluminiowe , z cortenu i włókna szklanego produkujemy bowiem dokładnie takie, jakich Państwo potrzebują, aby odmienić swój maleńki kawałek powierzchni nie do poznania, a chwilom tam spędzonym nadać niepowtarzalny charakter.

Donice tarasowe

Dobrze dobrane doniczki na tarasie czy balkonie, świetnie podkreślają niebywały klimat i sprawiają, że aranżacja jest wyjątkowo atrakcyjna. Wypoczynek i wspólne spędzania czasu będzie dużo bardziej efektowne i przyjemne. Ciekawym pomysłem jest stworzenie interesujących kompozycji przy pomocy roślin doniczkowych. Szczególnie, kiedy jedyną przestrzenią zewnętrzną możliwą do zaplanowania jest taras lub balkon.

Wybór donic na taras

Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiednie donice. Muszą one pasować do ogólnej aranżacji ogrodu, a także do roślin, które będą w nich rosły. Dobrym wyborem są większe donice. Nie tylko prezentują się świetnie, ale także w zimie są niebywałą ochroną dla korzeni. Warto zdecydować się na donice wykonane z aluminium lub ze stali corten. Świetnie nadają się one do użytku zewnętrznego. Są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Nie straszna im za niska ani za wysoka temperatura, oraz deszcze, wiatr i śnieg. Ponadto donice wykonane ze stali corten albo z aluminium są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Świetnie się prezentują i pasują praktycznie do każdej przestrzeni.

Oprócz wielkości, bardzo ważny jest także kształt. Dobrze jest dobrać kilka donic z tego samego materiału, ale o różnej wysokości i kształcie. Takie kompozycje są wyjątkowo atrakcyjne i przykuwają wzrok. Istotna jest też kolorystyka. Musi ona być spójna i estetyczna.

Donice balkonowe – rośliny do posadzenia

Balkony i tarasy mogą się prezentować naprawdę atrakcyjnie, jeżeli odpowiednio zagospodaruje się przestrzeń. Przede wszystkim nie można wstawić zbyt dużej ilości elementów. Najważniejszy jest stół i krzesła. Po ich ustaleniu można oszacować ile miejsca można zająć dodatkowymi dekoracjami, tak aby było jak najbardziej funkcjonalnie. Po wybraniu odpowiednich donic, trzeba zastanowić się co w nich zasadzić. Wybór roślin jest bardzo szeroki. Przede wszystkim trzeba wybrać takie kwiaty, które nadają się do sadzenia w donicach, są ozdobne i nie wymagają specjalnych warunków. Całość aranżacji powinna pasować do elewacji budynku. Do najbardziej popularnych kwiatów tarasowych należą np. aksamitki, bratki, begonie, pelargonie, lantany, petunie.

Donice na taras nie tylko dla ozdoby

Rośliny cebulowe i bulwiaste świetnie prezentują się w donicach wiosną. Jednak okres, w którym są atrakcyjne i przykuwają wzrok jest stosunkowo krótki. Kiedy przekwitną warto przestawić je do tyłu lub w miejsce, które jest mniej eksponowane. Dobrym pomysłem są także rośliny jednoroczne. W pojemnikach świetnie sprawdza się też wiele bylin. Śmiało można zainwestować w dzwonki, goździki, lawendę, żurawki, rumian czy jukę. Aby stworzyć żywą balustradę lub przegrodę między poszczególnymi częściami tarasu, dobrym pomysłem mogą się okazać średniej wielkości tuje w doniczkach oraz inne mniejsze drzewka i krzewy. Ich korony można przycinać w dowolny sposób, aby tworzyły schludną i delikatną całość. Bardzo ciekawym i innowacyjnym pomysłem są drzewka owocowe. Stosunkowo od niedawna istnieje możliwość hodowania ich w doniczkach. Jest to niezwykle efektowne, ale również praktyczne. Z powodzeniem można wylegiwać się na leżaku czy hamaku i sięgać po dorodne jabłka czy gruszki.

Donice na balkon jako mini ogródek

Na balkonie można także posadzić rośliny pokojowe. Wystarczy tylko pamiętać, aby w odpowiednim czasie wnieść je do środka, aby nie zmarzły i nie zgniły.  Praktycznym rozwiązaniem są przyprawy i zioła. Dobrze mieć pod ręką trochę bazylii, melisy czy mięty. Rośliny te nie tylko nadają się do przyprawiania i dekorowania różnych dań, ale także pięknie wyglądają i wspaniale pachną.

Donice tarasowe mogą wspaniale dopełnić i ozdobić taras lub balkon. Najważniejsze jest to, aby odpowiednio je dobrać i ustawić.