Donice naturalne Stone

Donice kamienne są zbudowane z włókna szklanego, pokrytego ręcznie nakładaną warstwą żywicy akrylowej, połączonej z kwarcem. Użyte materiały nadają donicom wysoką wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Takie kamienne donice będą doskonale wyglądać zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym ogrodzie i tarasie. Z ich pomocą otoczenie stanie się estetyczne, przyjemne dla oka i zachęcające do wypoczynku.

Wszystkie donice

Donica Anna

Zapytaj dł. 600 mm x szer. 600 mm x wys. 600 mm

Donica Anna z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym oraz czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 18 kg, a wymiary: długość: 60 cm, szerokość: 60 cm, wysokość: 60 cm.

Donica Bruno

Zapytaj dł. 1500 mm x szer. 500 mm x wys. 500 mm

Donica Bruno z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 37,5 kg, a wymiary: długość: 150 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 50 cm.

Donica Claudia

Zapytaj dł. 800 mm x szer. 800 mm x wys. 600 mm

Donica Claudia z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym oraz czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 22 kg, a wymiary: długość: 80 cm, szerokość: 80 cm, wysokość: 60 cm.

Donica Cloe

Zapytaj dł. 500 mm x szer. 500 mm x wys. 500 mm

Donica Cloe z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 15 kg, a wymiary: długość: 50 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 50 cm.

Donica Elena

Zapytaj dł. 700 mm x szer. 700 mm x wys. 700 mm

Donica Elena z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 20 kg, a wymiary: długość: 70 cm, szerokość: 70 cm, wysokość: 70 cm.

Donica Enzo

Zapytaj dł. 1200 mm x szer. 500 mm x wys. 500 mm

Donica Enzo z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 30 kg, a wymiary: długość: 120 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 50 cm.

Donica Laura

Zapytaj dł. 800 mm x szer. 800 mm x wys. 800 mm

Donica Laura z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 24 kg, a wymiary: długość: 80 cm, szerokość: 80 cm, wysokość: 80 cm.

Donica Leonardo

Zapytaj dł. 1000 mm x szer. 500 mm x wys. 500 mm

Donica Leonardo z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 25 kg, a wymiary: długość: 100 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 50 cm.

Donica Lorenzo

Zapytaj dł. 900 mm x szer. 250 mm x wys. 800 mm

Donica Lorenzo z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 19 kg, a wymiary: długość: 90 cm, szerokość: 25 cm, wysokość: 80 cm.

Donica Luca

Zapytaj dł. 2000 mm x szer. 500 mm x wys. 500 mm

Donica Luca z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 42 kg, a wymiary: długość: 200 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 50 cm.

Donica Luigi

Zapytaj dł. 400 mm x szer. 400 mm x wys. 800 mm

Donica Luigi z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 16 kg, a wymiary: długość: 40 cm, szerokość: 40 cm, wysokość: 80 cm.

Donica Manuel

Zapytaj dł. 1000 mm x szer. 300 mm x wys. 800 mm

Donica Manuel z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 15 kg, a wymiary: długość: 100 cm, szerokość: 30 cm, wysokość: 80 cm.

Donica Sara

Zapytaj dł. 1000 mm x szer. 1000 mm x wys. 800 mm

Donica Sara z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny.  Waga donicy to: 26 kg, a wymiary: długość: 100 cm, szerokość: 100 cm, wysokość: 80 cm.

Donica Stefano

Zapytaj

Donica Stefano z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny.

Dostępne warianty donicy:

Stefano 1000 o wymiarach 1000x400xh:400, waga 20 kg, pojemność 123 l

Stefano 1200 o wymiarach 1200x400xh:400, waga 23 kg, pojemność 149 l

Stefano 1500 o wymiarach 1500x400xh:400, waga 26 kg, pojemność 187 l

Stefano 1800 o wymiarach 1800x400xh:400, waga 30 kg, pojemność 220 l

Stefano 2000 o wymiarach 2000x400xh:400, waga 34 kg, pojemność 252 l

 

Donica Urano

Zapytaj dł. 500 mm x szer. 500 mm x wys. 500 mm

Donica Urano z włókna szklanego pokrytego kwarcem i żywicą poliestrową. Występuje w trzech podstawowych jednolitych kolorach: białym, szarym i czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi i jest ocieplona styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Waga donicy to: 15 kg, a wymiary: długość: 50 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 50 cm.

donica lekka stone

Donice z kamienia - trwała ozdoba ogrodu

Niezbyt ciężkie i bardzo wytrzymałe – czy tak brzmi opis ogrodowego ideału? Dodajmy do tego dyskretną elegancję, a otrzymamy donice Stone. Ich tajemnica tkwi w doskonałej kompozycji tworzyw użytych do ich wykonania. Tak powstały najbardziej odporne na uszkodzenia i kaprysy pogody donice kamienne do ogrodów.

Donice z kamienia to dobre rozwiązanie dla osób ceniących funkcjonalność i ponadczasowy design. Ich konstrukcja jest wykonana ze słynącego z trwałości włókna szklanego. Zewnętrzna warstwa wykonana jest z żywicy akrylowej połączonej z kwarcem. To właśnie dodatek kwarcu sprawia, że są wysoce odporne na warunki atmosferyczne takie jak intensywne promieniowanie słoneczne, mróz czy deszcz.

donice z kamienia

Wyjątkowe i unikatowe kamienne donice

Ciekawymi i niepowtarzalnymi dekoracjami naszego domu i ogrodu, na które warto zdecydować się już teraz, są donice kamienne Stone. Zyskują one popularność, zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Dzięki temu, są jednymi z najchętniej wybieranych produktów do aranżacji przestrzeni. Pasują zarówno do tradycyjnego, jak i nowoczesnego wnętrza. Ozdobią  prywatne domy jednorodzinne, ogromne kompleksy biurowe, czy też tereny wokół zabudowy wielorodzinnej. Będą najlepszym rozwiązaniem na dekorację niewielkiego tarasu lub balkonu. Idealnie współgrają z nasadzeniami, pasują zarówno do delikatnej roślinności, jak również do wysokich iglaków i ozdobnych drzewek liściastych.

Trwałość i elegancja minimalizmu

Piękno nowoczesnego, minimalistycznego ogrodu to ograniczona paleta barw, gatunków roślin i wyraziste linie. Warto do takiego ogrodu dodać „biżuterię” w postaci takich elementów jak eleganckie donice kamienne Stone. Wykonane są one z włókna szklanego i ręcznie pokryte żywicą akrylową połączoną z kwarcem. To sprawia, że opierają się trudnym warunkom atmosferycznym, nie korodują i są niezwykle trwałe. Zastosowany materiał sprawia, że donice są całkowicie odporne ma mróz lub uszkodzenia mechaniczne. Na wiosnę wystarczy donicę umyć, by usunąć zabrudzenia. Zatem nadają się zarówno do ogrodu, na taras jak i do wnętrz.

W ogrodzie donice wyznaczają osie widokowe, nadają mu rytm, mogą stanowić punkt centralny lub wydzielają kącik wypoczynkowy. Nadają się do sadzenia efektownych aranżacji kwietnych jak i pojedynczych krzewów, traw czy małych drzew. Pięknie w takich aranżacjach wyglądają kule bukszpanu czy powiewające na wietrze stipy lub łany anemonów. Wiosną cieszą kwitnące rośliny cebulowe: krokusy, szafirki czy tulipany. Zwolennicy upraw ekologicznych posadzą w nich efektowne zestawienia kwiatów miododajnych lub pomidorów, bakłażanów czy papryki. Piękną ozdobą będzie też donica z ziołami. Warto mieć pod ręką świeżą bazylię, miętę czy tymianek. Takimi mini- ogródkami można cieszyć się nawet na małych tarasach czy balkonach przez cały rok.

Różnorodność kształtów i form donic kamiennych do ogrodu urozmaici każdą przestrzeń i odświeży wizerunek tarasu, balkonu czy działki.

Piękne i praktyczne donice z kamienia

Doniczki o fakturze kamienia to dobre rozwiązanie dla osób ceniących funkcjonalność i ponadczasowy design. Ich konstrukcja jest wykonana ze słynącego z trwałości włókna szklanego. Zewnętrzna warstwa wykonana jest z żywicy akrylowej połączonej z kwarcem. To właśnie dodatek kwarcu sprawia, że są wysoce odporne na warunki atmosferyczne takie jak intensywne promieniowanie słoneczne, mróz czy deszcz.

Różne zastosowania

Donice Stone to trwałość i minimalistyczny design, który pasuje do każdego ogrodu. Ponadczasowa forma świetnie współgra z rozmaitymi roślinami – od kwiatów po niewielkie drzewka. Z pewnością sprawdzą się świetnie w każdej przestrzeni zarówno we wnętrzach budynków jak i na zewnątrz.

Doniczki kamienne możemy wykonać w 13 wariantach różniących się od siebie kolorem i wzorem. Dzięki temu możemy osiągnąć efekt wizualny podobny do kamienia naturalnego lub betonu. Donice Stone są jednak dużo lżejsze, dzięki czemu zmiana aranżacji nie będzie wielkim przedsięwzięciem, ale czystą przyjemnością.

Donice kamienne z włókna szklanego pokrytego żywicą akrylową z domieszką kwarcu

Produkty takie jak donice z włókna szklanego uzyskały w ostatnich latach wielką popularność. Jest to bardzo ciekawa i nowoczesna propozycja. Włókno szklane to materiał, który powstał na bazie roztworu krzemianów ziem alkalicznych, czyli na bazie szkła wodnego. Jest on bardzo praktyczny, wytrzymały i prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Wśród wielu modeli donic wykonanych z włókna szklanego na wyróżnienie zasługują donice kamienne Stone. Są one bardzo nowoczesne i zachwycające, a za razem wytrzymałe i praktyczne. Włókno szklane zostało dodatkowo ręcznie pokryte warstwą żywicy akrylowej, którą połączono z kwarcem. Dzięki temu donice te charakteryzuje jeszcze większa odporność na warunki atmosferyczne niż inne modele. Są one także bardzo wytrzymałe i bez problemów zniosą właściwie wszystkie zagrożenia, które mogą na nią czyhać w domu, ogrodzie czy na tarasie.

Warto zdecydować się na zakup kamiennych donic Stone. Spełniają one wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Z pewnością każda przestrzeń, która zostanie nimi ozdobiona będzie się prezentowała niebywale ciekawie. Dodadzą one także unikalnego charakteru każdemu ogrodowi czy balkonowi.

Zastosowanie

Donice Stone można stosować, jako pojemniki na wszelkie rośliny, nawet te większe, których system korzenny wymaga więcej miejsca. Wystarczy jedynie dobrać model o odpowiednim kształcie. Donice posiadają otwory odpływowe w dnie, dzięki czemu woda może spokojnie z nich wypłynąć. Warto podkreślić, że donice te świetnie sprawdzają się na zewnątrz. Można je ustawić w ogrodach, na tarasach, balkonach czy podjazdach. Cechują się one wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Nawet podczas mrozów, śnieżyc czy wichur w stu procentach spełnią one swoje zadanie. Nie ma także przeciwwskazań do ustawiania donic na pełnym słońcu. Materiał ten jest wysoce odporny na wyższe temperatury i działanie promieni słonecznych, dlatego nie ma mowy o wyblaknięciu czy innych uszkodzeniach. Jest możliwość, aby donice zostały wyposażone w dwucentymetrową warstwę styropianu. Styropian ten pełni funkcję izolacyjną podczas chłodniejszej pogody w przypadku ustawienia donic na zewnątrz budynku. Jeśli planowane jest ustawienie donic we wnętrzach nie ma potrzeby stosowania tej warstwy izolacyjnej.

Zalety kamiennych donic Stone

Bardzo ważną zaletą donic Stone jest ich atrakcyjny i estetyczny wygląd. W naszej ofercie można znaleźć donice w różnych, rozmiarach i kształtach. Donice z kamienia są dostępne w 5 jednolitych naturalnych kolorach. Jest także możliwość wyboru jednego z dwóch wzorów w 4 kolorach. Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe dobranie odpowiedniego modeli do preferencji klienta i warunków. Bardzo dobrze komponują się one w nowoczesnych wystrojach, a także znajdują swoje zastosowanie w nieco bardziej rustykalnych aranżacjach. Podkreślają niebywały klimat i elegancję, a także dodają klasy otoczeniu. Z pewno ich atrakcyjny widok przykuje wzrok wszystkich gości i osób przechodzących obok posesji, jednak nie będzie zbyt nachalny. Z powodzeniem można także postawić donice wewnątrz. Świetnie wkomponują się w wystrój każdego wnętrza i będą pełniły funkcję dodatkowej dekoracji. Z uwagi na to, że są one odporne na wszelkie zagrożenia nie ma problemu z ich przechowywaniem, czyszczeniem i dbaniem o ich stan.