Duża Okrągła Donica Betonowa XXL Matteo Ring

Ø2210 H410cm 365kg 499l

Zapytaj

Donica Matteo Ring z betonu (polimerobetonu). Występuje w trzech podstawowych kolorach : białym, szarym oraz czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi. Waga donicy to :365 kg, a wymiary :średnica:221cm, wysokość:41cm.

Duże donice betonowe przeznaczone do umieszczenia na zewnątrz stanowią coraz częstszy element naszego otoczenia. Donica betonowa XXL Matteo Ring wykonana z odpornego na niszczące czynniki atmosferyczne ultra betonu. Materiał ten przez bardzo długi czas użytkowania nie zmienia swojego wyglądu i właściwości. W rękach wprawnego projektanta ultra beton może zamienić się swoisty kontrapunkt przestrzeni, przyciągający uwagę rozmiarami, eleganckim kształtem i funkcjonalnością.

Donica betonowa XXL Matteo Ring posiada kształt regularnego dysku o średnicy ponad dwóch metrów. Pozwala to przy jej użyciu zagospodarować przestrzennie dużą powierzchnię. Solidny rozmiar (przy wysokości 410 cm prawie 500 litrów pojemności) i waga 365 kg przeznaczają ją do tworzenia aranżacji w otwartej przestrzeni, na reprezentacyjnych dziedzińcach, publicznych skwerach czy w miejskich parkach. Choć donice betonowe na zewnątrz mogą kojarzyć się inaczej, donica XXL Matteo Ring daje efekt lekkości i subtelności. Dzieje się tak dzięki szerokiemu rantowi, tworzącemu elegancką oprawę dla kompozycji roślinnych wewnątrz okręgu. Misa donicy w kształcie opływowego stożka, kryjąc się za naturalnym „kołnierzem” co optycznie odejmuje jej objętości. Jak wiele donic XXL przeznaczonych na zewnątrz, Matteo Ring pełni podwójną funkcję: przy dwumetrowej średnicy szeroki rant staje się siedziskiem eleganckiej ławki. W ten sposób można go wykorzystać jako element architektury użytkowej.

Łatwo obliczyć, że wewnętrzne pole donicy daje ponad trzy metry kwadratowe powierzchni do nasadzeń. Dzięki swoim wymiarom i kształtowi Matteo Ring idealnie nadaje się do kompozycji na bazie roślin płożących i rozłożystych. W tej donicy pięknie wyglądają barwne kwiatowe mozaiki. Misa donicy pomieści nawet korzenie karłowatego ozdobnego drzewka. Tak zaprojektowane donice, służące również jako ławki, świetnie nadadzą się do rozstawienia wzdłuż promenady czy alei w otwartym terenie. Donice XXL Matteo Ring umieszczone przed fasadą siedziby firmy lub nowoczesnej rezydencji dodadzą jej reprezentacyjnego charakteru.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.