Donica prostokątna wysoka Olivia

1000 x 300 H800cm 150kg 209l

Zapytaj

Donica Olivia z betonu (ultra betonu). Występuje w trzech podstawowych kolorach: białym, szarym oraz czarnym. Donica produkowana jest w standardzie z otworami odpływowymi. Waga donicy to: 150 kg, a wymiary: długość: 100 cm, szerokość: 30 cm, wysokość: 80 cm.

Wysoka donica z betonu architektonicznego

Donica prostokątna wysoka Olivia jest dostępna w trzech klasycznych kolorach – białym, czarnym i szarym. Stabilna i duża, pozwala na eksponowanie roślin o znaczących rozmiarach. Ze względu na swoją wysokość (80 cm), umożliwia sadzenie roślin o rozbudowanym i głębokim systemie korzeniowym.

Donica wykonana jest z ultra betonu, który odznacza się znacznie większą wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne, niż zwykły beton. Materiał ten ma bardzo dużą trwałość, a wilgoć mu nie szkodzi, wręcz przeciwnie – w wilgotnym środowisku wytrzymałość betonu po kilkunastu latach może wzrosnąć nawet o 100% w stosunku do wytrzymałości uzyskanej po miesiącu od zastygnięcia. Ma on też bardzo wysoką wytrzymałość na ściskanie.

Indywidualnie i w grupie

Donica Olivia świetnie prezentuje się pojedynczo, ale ze względu na swój klasyczny kształt, idealnie nadaje się do zastosowania w charakterze przegrody. Ustawione jedna obok drugiej wzdłuż podjazdu donice, wspaniale będą odgradzały część ogrodu przeznaczoną do parkowania samochodów od strefy rekreacyjnej. Zbudowana w ten sposób przegroda jest solidna, ale zielona i stosunkowo łatwo ją zlikwidować przesuwając donice na inne miejsce. W podobny sposób można wydzielić wizualnie inne strefy ogrodu – na przykład obszar uprawny, relaksacyjny czy basenowy. Donice nadają się również idealnie do zakrycia w bardzo prosty sposób tych miejsc w ogrodzie, których nie chcemy pokazywać. Choćby kompostownika czy śmietników.

Nietypowa bariera tarasowa

Wysokie donice Olivia z betonu architektonicznego doskonale nadają się do zastosowania zamiast tradycyjnej barierki na tarasach posadowionych na niewielkich wysokościach od powierzchni gruntu. W zasadzie nisko położone tarasy i balkony nie wymagają stałych zabezpieczeń. Jednak upadek z 50 cm wysokości mimo wszystko może mieć konsekwencje w postaci choćby skręconej kostki. Dlatego warto wygrodzić taki taras za pomocą kilku wysokich donic, które wyraźnie zaznaczą jego kraniec budując solidną przeszkodę. Jednocześnie donice takie stworzą przyjemną atmosferę dzięki swojej ascetycznej urodzie i roślinom, które w nich rosną.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.