Donice Corten Cubi 10

1500 x 500 H600cm 58kg 445l

3,521.28zł

Donica Cubi 10 z blachy cortenowej o grubości 2mm. W dnie posiada otwory odpływowe, natomiast jej ścianki ocieplone są styropianem o grubości 2cm. Wymiary donicy:długość:120cm, szerokość:50cm, wysokość:60cm.

Donice corten

Kiedy przychodzi czas na aranżację ogrodu wokół naszego domu, spędzamy długie godziny nad kartką papieru. Bez końca przemierzamy czeluście internetu, oglądając inspirujące obrazy i porady. Planujemy rozsadzenie drzewek, krzewów i kwiatów donicowych. Kupujemy najlepsze nasiona traw do zasiania na naszym ogrodzie i dobieramy płytki na ścieżki wijące się pomiędzy strategicznymi punktami ogrodu. Montujemy altankę, urządzamy miejsce do grillowania, piaskownicę dla dzieci, kącik dla psa. Jednym z istotnych elementów wystroju ogrodu czy tarasu są rośliny doniczkowe.

Jakie donice na zewnątrz?

Donice, które będą stały poza domem powinny być przede wszystkim odpowiednio duże i ciężkie, aby nie przewracały się od lada podmuchu wiatru, czy wskutek niesfornej bieganiny dzieci czy zwierząt. Wynalazkiem ostatnich czasów, robiącym furorę w polskich ogrodach i na tarasach są donice corten.

Czym jest Corten?

Corten jest bardzo interesującym i spektakularnym tworzywem. Corten to specjalny rodzaj stali, który pod wpływem wystawienia na czynniki atmosferyczne pokrywa się cienką warstwą ozdobnej patyny.  Jest ona efektem wydzielania się na powierzchni tlenków miedzi. Jest to proces kontrolowanego rdzewienia, które nie przenika w głąb tworzywa. Podwyższone właściwości antykorozyjne cortenu powodują, że jest on powłoką szczelną i trwałą.  Stal ta nie ulega niszczeniu, a ze względu na swoje właściwości, jest coraz częściej wykorzystywana w celu nietuzinkowego ozdobienia przestrzeni.

Jako odporny na wilgoć oraz zmienne temperatury otoczenia, corten doskonale nadje się do wykorzystania na zewnątrz. Donice corten wyglądają bardzo estetycznie, dodając walorów ogrodom i tarasom. Mnogość form i kształtów powoduje, że dopasujemy je do każdej przestrzeni. Stal cortenowska nie wpływa na ziemię zawartą w donicy, dlatego też mogą rosnąć w niej zupełnie dowolne kwiaty, krzewy i inne rośliny zdobiące.

Corten prezentuje się szczególnie udanie w zestawieniu z elementami betonowi, szkłem, a także drewnem. Znakomicie wygląda na tle ogrodowej zieleni.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.