Donice prostokątne z cortenu Cubi 9

200 x 500 H600cm 75kg 600l

2,693.70zł

Donica Cubi 9  z blachy cortenowej o grubości 2mm. W dnie posiada otwory odpływowe, natomiast jej ścianki ocieplone są styropianem o grubości 2cm. Wymiary donicy:długość:200cm, szerokość:50cm, wysokość:60cm.

Aranżacja przestrzeni przed własnym domem, swojego ogrodu czy tarasu, nie musi być rzeczą trudną. Wbrew pozorom może przynieść wręcz sporo zabawy i końcowej satysfakcji z wyniki naszych działań. Aby prawidłowo urządzić ogród i taras, należy posługiwać się produktami, które będą odporne na działanie czynników atmosferycznych. Szczególnie jest to istotne w przypadku opadów deszczu, zalegania śniegu oraz intensywnego letniego słońca i lodowatego mrozu zimą.

Materiały wykorzystywane do produkcji donic nie zawsze nadają się do ekspozycji zewnętrznej. Inaczej rzecz się ma z cortenem.

Dlaczego corten to odpowiednie tworzywo na donice?

Donice prostokątne z cortenu to coraz częstszy widok na przydomowych tarasach i ogródkach. Corten to bardzo specyficzny materiał stalowy. Ma ono podwyższone właściwości chroniące go przed korozją. Jednak ma on z korozją sporo wspólnego, ponieważ podlega kontrolowanemu procesowi rdzewienia powierzchniowego. Tlenki miedzi wytrącając się na powierzchni cortenu tworzą cieniutką warstwę, bardzo korzystną estetycznie. Jednocześnie głębsze warstwy stali nie ulegają niszczącej działalności rdzy, przez co takie donice prostokątne z cortenu zdobią ogrody i tarasy przez długie lata.

Specyfikacja donicy Cubi 9

Cubi 9 to model sporej wielkości donicy zewnętrznej o długości 200 cm, szerokości: 50cm i wysokości: 60cm. Donica Cubi 9 pomieści 600 l, a przy tym waży 75 kg. Grubość stalowych boków donicy to tylko 2 mm, natomiast wnętrze wyścielone jest warstwą styropianu. Ma on zabezpieczać zawartości donicy przed nadmiernym szybkim przemarzaniem. W dnie rozlokowano otwory odpływowe, których zadaniem jest odprowadzenie nadmiaru wody znajdującej się w donicy.

Rdzawe pokrycie powierzchni donicy przypomina wyglądem patynę, na taki efekt patynowania w naturalnych warunkach trzeba czekać wiele lat. Nasze produkty dostarczane są do klienta już „zardzewiałe” – gotowe do obsadzenia. Taki rodzaj powłoki pasuje to stylu rustykalnego, ale donice prostokątne z cortenu sprawdzą się znakomicie w wielu kompozycjach w towarzystwie innych struktur. Tekstura zewnętrzna jest bardzo estetyczna i niepowtarzalna, co bezsprzecznie dodaje ogrodom i tarasom uroku.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.