Doniczki ze stali korten Vaso 5

Ø800 H780cm 40kg 280l

4,710.10zł

Donica Vaso 5 z blachy cortenowej o grubości 2mm. W dnie posiada otwory odpływowe, natomiast jej ścianki ocieplone są styropianem o grubości 2cm. Wymiary donicy: średnica: 80cm,  wysokość: 78cm.

Zewnętrzna Donica Stalowa Vaso 5

Wybierając donicę, która będzie przeznaczona ogrodów i innych otwartych przestrzeni warto zdecydować się na donice wykonane z nowoczesnej blachy cortenowej. Jest to prawdziwy hit w świecie architektury krajobrazu i dekorowania ogrodów. Bardzo ciekawy jest fakt, że początkowo donice są koloru rdzawego. Z czasem barwa donicy może się zmienić i nie można przywidzieć jaka dokładnie będzie ich barwa w przyszłości. Jest to zależne od środowiska w jakim się znajduje donica. Doniczki ze stali korten charakteryzują się wysoką odpornością na wszelkie warunki pogodowe. Warstwa patyny, która z czasem powstaje na powierzchni cortenu wpływa na zwolnienie procesu korozji. Jest to bardzo ważne, ponieważ na zewnątrz doniczki są narażone na nadmierną wilgoć. Patynowy nalot może przypominać rdzę, jednak nie należy mylić tych pojęć. Cortenowe donice nie wymagają, żadnych procesów obróbki, a z czasem powstają na nich niepowtarzalne zacieki, co nadają im indywidualnego charakteru.

Tyle donic – którą wybrać?

Z pewnością świetnym wyborem jest donica stalowa Vaso 5. Wykonana jest ona z cortenowej blachy największej jakości o grubości 2 milimetrów. Ma ona okrągłe dno o średnicy 60 centymetrów. Wysokość to 78 centymetrów. W dnie znajdują się odpływowe otwory. Istotną informacją jest to, że dno donicy jest przyspawane do jej ścian punktowo. Jej poręczny kształt świetnie wpasuje się w każdą przestrzeń. Jak najbardziej można nią udekorować wszelkie ogrody, podjazdy, bramy wjazdowe czy patia. Unikatowy kolor i rdzawa faktura idealnie komponuje się z zielenią roślin i podkreśla ich urodę i ociepla charakter. Z pewnością doniczki ze stali korten będą się nadawały do użytku przez długie lata. Są one również bardzo stabilne i nie ma obawy, że silny wiatr je przewrócą i narażą rośliny na uszkodzenie.

Doniczki ze stali korten to świetny wybór, pasujący do każdej przestrzeni. Jest nie tylko wytrzymała, ale również stylowa i efektowna. Warto jedynie pamiętać, żeby nie ustawiać jej w pobliżu powierzchni, którą trudno wyczyścić, ponieważ wspomniany wcześniej rdzawy nalot z patyny może ubrudzić np. kostkę brukową na, której doniczka stoi.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.