Donice zewnętrzne duże z cortenu Vaso 7

Ø850 H950cm 45kg 210l

7,621.14zł

Donica Vaso 7 z blachy cortenowej o grubości 2mm. W dnie posiada otwory odpływowe, natomiast jej ścianki ocieplone są styropianem o grubości 2cm. Wymiary donicy: średnica: 85cm,  wysokość: 95cm.

Tarasy w złocistym odcieniu

Duży taras wymaga zaaranżowania z odrobiną wyważonej, aczkolwiek solidnej elegancji. Idealnie nadają się do tego donice zewnętrzne duże z cortenu. Jedną z nich jest donica Vaso 7 – stabilna i mocna, choć jednocześnie niepozbawiona smukłości dzięki kształtowi odwróconego stożka. Dzięki niej przestrzeń tarasu nabierze wyrazistego charakteru. Wygląd tej niezwykłej donicy ze stali cortenowskiej z miejsca zdecyduje o wyglądzie każdego tarasu czy większej werandy.

Niezwykłe właściwości Vaso 7

Wszystkie donice zewnętrzne z cortenu mogą stanowić inspirację dla otoczenia domu. Przedstawiany model najbardziej nadaje się do miejsca, w którym dom łączy się z ogrodem, czyli tarasu. Wąski odwrócony stożek z bardzo wyrazistym rantem tworzy połączenie delikatności i konkretu. Nie widać w nim na pierwszy rzut oka 55 kilogramów wagi i 85 centymetrów średnicy, a dzięki takim właściwościom można umieścić nawet na odkrytym tarasie całoroczne rośliny zimozielone sporych rozmiarów. Wyposażono go w otwory odpływowe i warstwę wyścielającego styropianu grubości 2 mm, dzięki czemu nawet największe mrozy nie powinny zaszkodzić nasadzeniom. Już dwie donice Vaso 7 z ozdobnymi krzewami iglastymi lub kompozycją banzai staną się prawdziwą ozdobą każdego tarasu.

Skąd się wziął złocisto-rudy odcień stali?

Donice zewnętrzne duże z cortenu swe niezwykłe właściwości zawdzięczają oryginalnemu materiałowi, z którego zostały wykonane. Stal cortenowska to zbilansowany stop z zawartością niklu, chromu, fosforu i zwłaszcza miedzi. Zapewnia on odporność elementów architektury i otoczenia na działanie czynników atmosferycznych. Efektem tego zestawienia jest rdzawy nalot, który wbrew pozorom nie jest dowodem na korodowanie materiału, a specjalną powłoką antykorozyjną. Tym właściwościom zawdzięczamy wyjątkowy wygląd donicy Vaso 7, dopasowany zarówno do zieleni roślin, jak i większości niebanalnych elewacji. Matowy, lekko opalizujący złocistobrązowy kolor donicy pełnej kontrastującej roślinności to świetny pomysł, od którego można zacząć projektowanie tarasu.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.