Duże kwadratowe doniczki Marco 8

1000 x 1000 H1000cm 34kg 950l

8,837.99zł

Donica plastikowa z włókna szklanego Marco 8 z włókna szklanego oraz żywicy do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka. Donice dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku. Donice są wyposażone w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Wymiary donicy: długość: 100 cm, szerokość: 100 cm, wysokość: 100 cm.

Ogród w donicy

Od kilku sezonów na szykownych loggiach i tarasach coraz częściej pojawiają się duże, wysokie donice o prostych liniach. Odpowiednio zestawione i obsadzone bujną roślinnością stanowią wspaniały element wystroju eleganckich biur i hoteli, ale także domowych balkonów, tarasów, ogrodów. Nie tylko dodają urody. Dzięki swoim pokaźnym gabarytom mają także walor czysto praktyczny – dzielą przestrzeń i przesłaniają mniej atrakcyjne widoki.

Najlepiej sprawdzają się w tej roli donice z włókna szklanego. Są lekkie, a zarazem stabilne i mocne, odporne na zarysowania, wilgoć i kaprysy pogody. Są również bardzo łatwe w konserwacji. Wystarczy je przecierać wilgotną szmatką i gotowe. A przy tym są piękne. Dostępne w całej gamie matowych lub połyskujących kolorów, o prostych, ascetycznych kształtach. Świetnie wkomponują się w każdy ogród.

Rośliny jedno i wieloroczne

Prosty kształt tych pojemników sprawia, że znakomicie wyglądają zarówno w otoczeniu nowocześnie ascetycznym, jak i tradycyjnym. W minimalistycznych aranżacjach znakomicie wyglądają duże kwadratowe doniczki obsadzone wysoką trawą. Z kolei miłośnicy tradycji mogą w ogromnej donicy skomponować cały mini ogród. Wystarczy zasadzić smukłe, wysokie drzewko w centrum, obok dodać wijący się bluszcz, a jako dopełnienie – kwitnące rośliny jednoroczne. Drzewko i bluszcz przetrwają długo, wymieniać będziemy jedynie kwiaty sezonowe.

Wszędzie będzie idealnie

Dwie duże kwadratowe doniczki ustawione przy frontowym wejściu będą znakomitą wizytówką domu czy biura. Także zimą, jeśli zasadzimy w nich bukszpan, ligustr czy inne zimozielone krzewy. Nie ma obawy, że rośliny przemarzną – wewnętrzne ścianki donic zabezpieczone są styropianem, którego zadaniem jest zatrzymanie ciepła.

Niezależnie od zasadzonych roślin, sama duża bryła donicy jest mocnym akcentem kolorystycznym ogrodu czy tarasu. Do jasnych elewacji z ciemnym dachem wybierajmy donice grafitowe, brązowe albo czarne. Do elewacji ciemnych będą pasowały jasne pojemniki. W nowoczesnym i eleganckim otoczeniu zawsze dobrym wyborem będą białe donice. Z kolei te w jaskrawych barwach świetnie ożywią zbyt blade, trochę nieciekawe monochromatyczne otoczenie. Wszystkie będą stanowić wspaniałe uzupełnienie zadbanego ogrodu. Zmienią jego charakter, dodając mu szyku, blasku i urody.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.