Donice z betonu architektonicznego

Donice z betonu architektonicznego

Ludzie uwielbiają spędzać czas na swoich tarasach. I chociaż przestrzeń ta zwykle rozkwita wiosną, kiedy to dekoruje się tarasy kwitnącymi roślinami, warto wyjść z tego schematu i zadbać o jego wygląd również jesienią i zimą. Poustawiać na nim betonowe doniczki z betonu architektonicznego z prawdziwymi drzewami.

DONICE Z BETONU ARCHITEKTONICZNEGO

Odrobina zieleni to miejsce, w którym lubimy spędzać czas i odpoczywać. Im więcej kwiatów wokół, tym miejsce staje się bardziej ciepłe i przytulne. Idealne dla każdego rodzaju kwiatów i małych krzewów są doniczki z betonu, których nie przewróci żadna wichura, ani też psoty naszych zwierzaków. Doniczki z betonu architektonicznego idealnie sprawdzą się do każdego ogrodu, są trwałe i nadają mu charakteru.

Taras udekorowany prawdziwymi drzewami w donicach z betonu architektonicznego

Ludzie uwielbiają spędzać czas na swoich tarasach. I chociaż przestrzeń ta zwykle rozkwita wiosną, kiedy to dekoruje się tarasy kwitnącymi roślinami, warto wyjść z tego schematu i zadbać o jego wygląd również jesienią i zimą. Poustawiać na nim duże betonowe doniczki  z prawdziwymi drzewami.

 Prawdziwe drzewa na tarasie – czy nie brzmi to wspaniale? Kto zwiedza obce kraje, szczególnie te leżące nad basenem Morza Śródziemnego, z pewnością nieraz widział tarasy i balkony w apartamentach, które pełne są ozdobnych roślin w dużych donicach. Jeśli roślinie zagwarantuje się odpowiednio dużo miejsca, nawet ozdobne drzewa można hodować na własnym balkonie. W naszym klimacie wprawdzie nie sprawdzą się cytrusy, czy wiele gatunków drzew liściastych, ale iglaki – już jak najbardziej. Drzewa i krzewy iglaste nie gubią igieł na zimę, stworzą na  naszym tarasie prawdziwą leśną atmosferę. Miejsce stanie się jeszcze przyjemniejsze i bardziej zachęcające do tego, by spędzać tam czas, tak naprawdę bez względu na porę roku. Jednakże należy pamiętać, że obsadzone betonowe doniczki są bardzo ciężkie i przy aranżacji tarasu czy balkonu należy wziąć pod uwagę wytrzymałość podłoża. Ciężar donic ma także plusy w przypadku obsadzenia donic wyższymi drzewkami w czasie silnych wiatrów, bo chroni je przed wyrwaniem z podłoża

Donice z betonu architektonicznego dopełniają wystrój w nowoczesnym stylu

Donica betonowa i odrobina natury w centrum miasta

Donica betonowa z betonu architektonicznego znakomicie urozmaici i dopełni wystrój w modnym i nowoczesnym, modernistycznym stylu. Donice betonowe występują w prostych i jednocześnie intrygujących kształtach. Wykorzystaj je w swoich kwietnikach i przekonaj się, jak harmonizuje z zaplanowaną przez ciebie aranżacją ogrodu czy wnętrza.

Kwietniki betonowe mają wszechstronne zastosowanie

             Kwietnik betonowy miejscem odpoczynku

Kwietniki betonowe mają wszechstronne zastosowanie. Przyozdabiają parki, ogrody, klomby, skalniaki etc., tworząc wraz z zasadzoną w nich roślinnością elementy dekoracyjne, co nadaje szczególnego uroku miejscom, w których się znajdują. Materiał, z którego są wykonane (beton) idealnie nadaje się do stosowania głównie na zewnątrz. Jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, a w szczególności niskich i wysokich temperatur.

Donice z betonu architektonicznego do Twojego ogrodu

Urządzając ogród oczekuje się zwykle zjawiskowych rezultatów przy jednoczesnym wykorzystaniu wytrzymałych, ekonomicznych i praktycznych rozwiązań. Nie każde donice lub kwietniki, choć wyglądają ładnie i imponująco, są odporne na warunki atmosferyczne. W tym momencie z pomocą przychodzą nam, niepozorne na pierwszy rzut oka, doniczki betonowe. Wiele osób zdziwi się, bo na myśl od razu nasuną się im nijakie donice z szaroburego betonu. Te czasy na szczęście już minęły. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, jak donice z betonu architektonicznego mogą pomóc w urządzeniu ogrodu idealnego.

Wytrzymałość to podstawa

Szukając dobrego pomysłu na donice do ogrodu powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, by były odporne na działanie czynników atmosferycznych. W końcu stojące na zewnątrz donice są wstawione na ich działanie bez przerwy. Obecnie do wykonywania donic stosuje się tzw. polimerobeton i to właśnie dzięki temu donice i kwietniki betonowe wygrywają wyścig o wytrzymałość z donicami wykonanymi z innych materiałów. Donice z betonu architektonicznego pozostają niewzruszone przez długie lata o ile zostanie odprowadzona z nich woda. Dodatkowo są mniej narażone na uszkodzenia ze względu na swój ciężar. Lżejsze donice są łatwiej przewracane przez wiatr. To także niesie ryzyko zniszczenia oraz kolejnych uszczupleń w domowym budżecie. Zatem z racji na swoją wagę donice z betonu architektonicznego powinny być wykorzystywane w ogrodach i na podwórkach. Lepiej zrezygnować z nich w przypadku aranżacji balkonu.

 Prostota to uniwersalność

Wiele osób, wbrew pozorom, zniechęci taka inwestycja, gdyż może się wydawać bezsensownym kupowanie donic na długie lata, skoro za rok moda całkowicie ulegnie zmianie. Donice wykonane z betonu mają jednak jeszcze jedną pozytywną cechę. Ich design jest zazwyczaj prosty i minimalistyczny. Dzięki temu są one rozwiązaniem, które nie wyjdzie z mody po jednym sezonie. Ponadto uniwersalna forma oraz stonowane i surowe kolory, będą wyglądały dobrze w różnego rodzaju ogrodach. Nie ma więc obawy, że przestaną pasować do naszego podwórka, gdy postanowimy zmienić coś w jego wyglądzie. Przystosowane są do sadzenia w nich różnych roślin, mają otwór umożliwiający ujście wody. Sprawdzą się zarówno w przypadku kwiatów, jak i w przypadku drobniejszych krzewów. Donice betonowe z betonu architektonicznego nie są wbudowane na stałe, więc można je przestawiać i bawić się możliwościami. Czasem wystarczy zamienić kilka donic miejscami i nasz ogród ma nową, odświeżoną stylizację. Wszystko zależy wyłącznie od naszej inwencji.

 Podsumowując donice z betonu  architektonicznego są prawdziwym czarnym koniem wśród pomysłów na urozmaicenie naszego ogrodu. Mają zalety, które pomagają w rozwiązaniu wielu problemów stwarzanych przez inne donice. Zaprojektowano je tak, by sprawiać właścicielowi jak najmniej kłopotu podczas użytkowania.  Są wytrzymałe, mrozoodporne i solidne, ale dają jednocześnie ciekawy wachlarz rozwiązań. Warto zatem rozpatrzyć ich zakup, gdyż nieoczekiwanie może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.