OSŁONY NA DONICE

Osłona na donice jest coraz częściej stosowana. Wypiera ona z mody tradycyjną podstawkę pod doniczkę. Nic dziwnego, osłonki wyglądają bardzo estetycznie i stylowe. Poza tym, dzięki osłonkom unikną Państwo konieczności przesadzania rośliny zakupionej w prostej, niezbyt urodziwej doniczce.

W naszej ofercie znajdą Państwo całą gamę donic z włókna szklanego, które mogą pełnić również funkcję estetycznych osłon oraz idealnie wkomponują się w otaczającą przestrzeń.

Wszystkie donice

Osłona z włókna szklanego na doniczki

Donice plastikowe to w naszej ofercie bardzo szeroki wybór, zarówno pod względem kształtu, jak i kolorystyki. Wystarczy, że nie wykonamy otworów odpływowych i osłona na donice jest gotowa. Są stylowe, lekkie, dostępne w wielu rozmiarach i we wszystkich kolorach z palety RAL.

Bez problemu znajdą Państwo produkt, który będzie pasował do charakteru wnętrza. Wystarczy przy zamówieniu zrezygnować z opcji wywiercenia otworów odpływowych w dnie, a produkt z włókna szklanego ze stylowej donicy przekształci się w piękną osłonę.

Donica Antonio 2

Zapytaj dł. 500 mm x szer. 500 mm x wys. 500 mm

Donica plastikowa Antonio 2 z włókna szklanego oraz żywicy. Do stosowania jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej. Donica jest wyposażona w otwór odpływowy w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 50 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 50 cm.

Donica Antonio 3

Zapytaj dł. 600 mm x szer. 600 mm x wys. 600 mm

Donica plastikowa Antonio 3 z włókna szklanego oraz żywicy. Do stosowania jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej. Donica jest wyposażona w otwór odpływowy w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 60 cm, szerokość: 60 cm, wysokość: 60 cm.

Donica Antonio 4

Zapytaj dł. 700 mm x szer. 700 mm x wys. 700 mm

Donica plastikowa Antonio 4 z włókna szklanego oraz żywicy. Do stosowania jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej. Donica jest wyposażona w otwór odpływowy w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 70 cm, szerokość: 70 cm, wysokość: 70 cm.

Donica Antonio 5

Zapytaj dł. 800 mm x szer. 800 mm x wys. 600 mm

Donica plastikowa Antonio 5 z włókna szklanego oraz żywicy. Do stosowania jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej. Donica jest wyposażona w otwór odpływowy w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 80 cm, szerokość: 80 cm, wysokość: 60 cm.

Donica Antonio 6

Zapytaj dł. 800 mm x szer. 800 mm x wys. 800 mm

Donica plastikowa Antonio 6 z włókna szklanego oraz żywicy. Do stosowania jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej. Donica jest wyposażona w otwór odpływowy w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 80 cm, szerokość: 80 cm, wysokość: 80 cm.

Donica Antonio 7

Zapytaj dł. 1000 mm x szer. 1000 mm x wys. 600 mm

Donica plastikowa Antonio 7 z włókna szklanego oraz żywicy. Do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej. Donica jest wyposażona w otwór odpływowy w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 100 cm, szerokość: 100 cm, wysokość: 60 cm.

Donica Carlo 1

Zapytaj dł. 400 mm x szer. 400 mm x wys. 800 mm

Donica plastikowa Carlo 1 z włókna szklanego oraz żywicy do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku. Donica jest wyposażona w otwór odpływowy w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 40 cm, szerokość: 40 cm, wysokość: 80 cm

Donica Carlo 2

Zapytaj dł. 400 mm x szer. 400 mm x wys. 1000 mm

Donica plastikowa Carlo 2 z włókna szklanego oraz żywicy do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku. Donice są wyposażone w półkę stabilizującą, boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 40 cm, szerokość: 40 cm, wysokość: 100 cm.

Donica Carlo 3

Zapytaj dł. 400 mm x szer. 400 mm x wys. 1200 mm

Donica plastikowa Carlo 3 z włókna szklanego oraz żywicy do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku. Donice są wyposażone w półkę stabilizującą, boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 40 cm, szerokość: 40 cm, wysokość: 120 cm

Donica Carlo 4

Zapytaj dł. 500 mm x szer. 500 mm x wys. 800 mm

Donica plastikowa Carlo 4 z włókna szklanego oraz żywicy do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku. Donica jest wyposażona w otwór odpływowy w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworu odpływowego), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 50 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 80 cm.

Donica Carlo 5

Zapytaj dł. 500 mm x szer. 500 mm x wys. 1000 mm

Donica plastikowa Carlo 5 z włókna szklanego oraz żywicy do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku. Donica jest wyposażona w półkę stabilizującą, boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 50 cm, szerokość: 50 cm, wysokość: 100 cm.

Donica Emilio 1

Zapytaj dł. 900 mm x szer. 300 mm x wys. 800 mm

Donica plastikowa Emilio 1 z włókna szklanego oraz żywicy do stosowania wewnątrz jako donica lub jako osłonka. Donice są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL w wersji matowej i w połysku. Donica jest wyposażona w otwory odpływowe w dnie (na wyraźne życzenie klienta może zostać wykonana bez otworów odpływowych), boczne ścianki wyłożone są styropianem. Materiał jest wytrzymały na UV i mrozoodporny. Wymiary donicy: długość: 90 cm, szerokość: 30 cm, wysokość: 80 cm.

Osłona na donice - sprawna aranżacja

Osłona na donice to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zrezygnować z podstawek. Taki sposób na kontrolę nawodnienia jest prosty, a osłony wyglądają bardzo stylowo. Jak stosować donice bez otworów?

Osłony na donice – dlaczego warto?

Osłona na donice, czyli dekoracyjna doniczka bez otworów odpływowych to doskonały pomysł. Jest to idealne rozwiązanie do wnętrz. Nie musimy się martwić o to, że w trakcie podlewania roślin woda wycieknie nam z donicy. Można w ten sposób ułatwić sobie wiele prac wykonywanych także w ogrodzie. Dopasowanie donic i podłoża względem wymagań rośliny może przysparzać sporo trudności. Nie każdy z nas jest przecież wykwalifikowanym ogrodnikiem. Każdy za to marzy o ogrodzie idealnym i dobrze utrzymanej zieleni. Zakupione rośliny najczęściej zasadzone są w plastikowych doniczkach z otworkami. Sprzedawcy stosują odpowiednią mieszkankę ziemi i dodatków, aby roślinność rozwijała się prawidłowo. Wielu nabywców obawia się przesadzania roślin, ponieważ często kończy się to negatywnie. Wystarczy źle dobrane podłoże, aby roślina uschła. Dlatego czasem najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie plastikowych doniczek z roślinami w osłonkach. Z zewnątrz taka kompozycja wygląda po prostu jak doniczka z kwiatami. Jakie osłony wybrać?

Donice bez otworów – zastosowanie

Warto wybierać donice z włókna szklanego. Włókno szklane jest materiałem o szerokim zastosowaniu. Wszystko dzięki jego niezwykłej wytrzymałości i odporności. Stosując takie osłony na donice nie trzeba obawiać się o zniszczenia przez korozję. Donice plastikowe są odporne na uszkodzenia, czynniki atmosferyczne, skrajne temperatury. Po umieszczeniu w nich plastikowych doniczek z otworami, drenaż wody będzie poprawny. Jednocześnie osłonki nie ulegną zniszczeniu i zachowają swoje walory przez wiele lat. Stosując osłony na donice można stworzyć wybrane aranżacje nie przejmując się dopasowaniem wielkości donic do wielkości roślin. Nie dotyczy to sytuacji, gdy roślina jest większa niż doniczka. Można jednak włożyć kilka małych doniczek to dużej osłony. W ten sposób powstaną ciekawe kompozycje z kwiatów i zielonych roślin. Dzięki zastosowaniu tego pomysłu można łączyć rośliny, które w normalnych warunkach nie mogłyby się rozwijać obok siebie.

Różnorodne osłony na donice

Osłony na donice dostępne są we wszystkich kolorach palety RAL. Wyróżnić można także różne kształty donic – od podłużnych i wąskich, poprzez wysokie, aż po duże donice o wyważonych proporcjach. Osłony z włókna szklanego charakteryzują się eleganckim połyskiem lub stonowanym matem – zależnie od wyboru. Odpowiednio dobrane donice bez otworów ułatwią realizację marzeń o aranżacji idealnej. To dobra propozycja zwłaszcza w przypadku aranżacji nowoczesnych, klasycznych i minimalistycznych. Doniczki z włókna szklanego mogą być wykorzystywane zarówno w domu, biurze, u wejścia budynku, jak też na patio. Sprawdzają się doskonale także na balkonie i w każdym innym miejscu ogrodu czy galerii handlowej.

Bezproblemowa aranżacja ogrodu

Zastosowanie osłonek pozwala zaoszczędzić czas. Donice wykonane z włókna szklanego są niezwykle trwałe i mogą w przyszłości posłużyć do uprawy kolejnych roślin. Warstwa styropianu zabezpieczy rośliny przed chłodem również zimą. Jest to więc inwestycja na długie lata. Stylowa, nowoczesna estetyka donic tego typu to gwarancja aranżacji ogrodowej na wysokim poziomie! Donice z włókna szklanego prezentują się najpiękniej w zestawieniu z nowoczesną architekturą w tle. Mogą być także świetnym dopełnieniem tarasu w stylu klasycznym, rustykalnym czy loftowym.

Jeśli chcesz usprawnić prace nad aranżacją ogrodu, ratunkiem mogą okazać się praktyczne osłony na donice. Z łatwością odnajdziesz osłonę o kształcie i kolorze dostosowanym do planowanej stylistyki.