Paleniska ogrodowe z cortenu

Chłodne wieczory spędzane na świeżym powietrzu będą przyjemnością, jeżeli będziemy mogli się ogrzać. Palenisko corten jest wyjątkowo praktyczne. Poza jego zaletami dekoracyjnymi, jest mrozoodporne, więc będzie mogło pozostać w ogrodzie przez całą zimę, nie tracąc swoich właściwości. Jedyną barierą, którą napotkamy podczas jego użytkowania jest fakt, że podczas palenia, sadza może zabrudzić powierzchnie takie jak np. kostka brukowa, dlatego używajmy go na ziemi lub powierzchniach łatwych do wyczyszczenia.

Wszystkie paleniska Corten

Palenisko stalowe

Palenisko metalowe wykonane z nowoczesnej stali corten to element małej architektury ogrodowej, który łączy w sobie atrakcyjny design oraz praktyczne wykorzystanie. Palenisko ogrodowe ze stali kortenowskiej zostało utrzymane w stylu retro. Zawdzięczamy to pojawiającej się na ich powierzchni warstwie przypominającej czerwono-złotą rdzę. Doskonale sprawdzą się również w nowoczesnych ogrodach i trafią w najbardziej wysublimowane gusta klientów. Wspaniale odnajdą się zarówno w ogrodach o ogromnych powierzchniach, jak również w ogrodach o mniejszej powierzchni. Blacha corten jest niezwykle zadziwiającym materiałem. To stal, która poddana procesowi naturalnego dojrzewania w optymalnej wilgotności, pokrywa się patyną o odcieniu rdzy do grubości 0,1 mm – po czym procesy dojrzewania zatrzymują się, tworząc unikalną warstwę dekoracyjną, zachwycającą swoją pierwotną surowością.

Palenisko metalowe ze stali corten idealnie wkomponuje się w klimat i otoczenie i wspaniale będzie podkreślać urok palącego się w nim ognia. Jego zastosowanie może być zarówno tylko i wyłącznie designerskie. Jeśli chcemy nadać niezwykłego charakteru swojej przestrzeni ogrodowej postawmy jeden, wyjątkowy i awangardowy element na środku ogrodu. Palenisko stalowe  może mieć zastosowanie również czysto praktyczne. Jeśli chcemy wykorzystać palenisko, aby ogrzać się podczas wyjątkowo chłodnego wiosennego, letniego czy jesiennego wieczoru. Sprawdzi się również wtedy, gdy chcemy stworzyć klimat sielskiego spotkania z przyjaciółmi i upiec kiełbaski na kijach, przypominając sobie dziecięce czasy.

Bardzo istotny jest fakt, że pod wpływem czynników atmosferycznych i z upływem czasu powłoka ochronna przypominającą rdzę zmienia się. Dzięki temu palenisko corten nabiera z każdym rokiem niesamowitego charakteru i wdzięku. To z kolei czyni je niezwykle unikalnymi i jedynymi w swoim rodzaju paleniskami, które będą unikatowe i niejednokrotnie podziwiane.

Blacha Corten

Czym charakteryzuje się blacha cortenowa? Jest to rozwiązanie bardzo trwałe, dzięki któremu nie musimy przejmować się konserwacją przedmiotów wykonanym z tego typu stali. Sama blacha jest całkowicie odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne. Niestraszny jej deszcz, silne nasłonecznienie, jest też odporna na silny mróz. Posiada naturalny dla siebie rdzawy nalot, który pełni dodatkową funkcję ozdobną, idealną do wykorzystania w stylowych ogrodach. Ten niebanalny materiał sprawia, że wykonane z niego palenisko stalowe, będzie pięknym uzupełnieniem architektury ogrodowej.

Dlaczego powinniśmy wybrać palenisko corten?

Jeżeli nie chcemy spędzać długich godzin na konserwacji centralnego punktu naszego ogrodu lub tarasu, zdecydowanie warto wybrać rozwiązanie praktycznie bezobsługowe, odporne na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, w tym mróz. Jeżeli uciekamy od rozwiązań banalnych, takich jak murowany grill, palenisko stalowe to najlepszy sposób na zastąpienie tradycyjnych rozwiązań. Ustawiając w ogrodzie palenisko metalowe, stworzymy wyjątkowe miejsce spotkań rodziny i przyjaciół. Także dzięki niemu nie musimy rezygnować z wspólnych biesiad w ogrodzie również w zimniejszym okresie roku. Obecnie w ofercie posiadamy jeden wymiar paleniska, który powinien jednak spełnić większość Państwa oczekiwań.

Zobacz więcej donic